Najbliższe spotkanie 06.06


Medytacja kontemplacyjna, monologiczna (jednego słowa, wezwania) nie jest bynajmniej czymś nowym w Kościele Katolickim. Wyraźne świadectwa tej formy modlitwy można dostrzec już w pierwszych wiekach chrześcijaństwa, u Ojców Pustyni. Sztandarową postacią jest tutaj św. Jan Kasjan (IV w.). Mamy również, znaną zwłaszcza na Wschodzie „modlitwę Jezusową”, czy dzieła św. Jana od Krzyża i jego „modlitwę milczącej miłości”.

Dzisiejszy, zagoniony człowiek coraz częściej poszukuje takiej modlitwy w ciszy, ale jest to również naturalny kierunek rozwoju modlitwy i życia duchowego w ogóle… Serdecznie więc zapraszamy!

Spotykamy się we wtorki o godz. 19.30 – jak na grupę osób docierającą z różnych miejsc z Łodzi i okolic, całkiem punktualnie 🙂

Spotkania II grupy łódzkiej – przy parafii NSJ na Retkini – odbywają się w poniedziałki o godz. 19.15 – szczegóły w KONTAKT.

Rozpoczynamy krótką modlitwą, po której najczęściej medytujemy 2 x 20 minut (w trakcie jest jeszcze krótka medytacja w ruchu, w marszu). Następnie, po modlitwie końcowej, przechodzimy do drugiej części spotkania, czyli wspólnego picia herbaty (z naciskiem na zieloną 🙂 ) i rozmowy, dyskusji, bądź wspólnej lektury…


Miejsce spotkań:

parafia p.w. NMP Matki Odkupiciela i św. Jana Bożego

Łódź-Chojny, ul. Jutrzenki 7

 salka w kościele, wejście od strony domu parafialnego

(tel. do klucznika – Wioletty: 605 635 265)

kosciol_salka_1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *